alas
03 بهمن 1401 - 12:45

پیگیری ارتقای دانشکده پرستاری ملایر به دانشکده پزشکی

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی از تشخیص دانشگاه علوم پزشکی بر افزایش رشته‌‌های تحصیلی در ملایر و ارتقای دانشکده پرستاری به دانشکده پزشکی در این شهرستان خبر داد.

حجت الاسلام احد آزادیخواه در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان با بیان اینکه اخیرا مکاتباتی با وزیر بهداشت داشتیم و خواستار ارتقای دانشکده پرستاری ملایر به دانشکده علوم پزشکی بودیم اظهار کرد: تقاضای ما این است افزایش رشته‌های تحصیلی بتواند دانشکده پرستاری را به دانشکده علوم پزشکی تبدیل کند. 

وی با بیان اینکه به دنبال ارتقای کمی و کیفی دانشکده پرستاری ملایر هستیم گفت: باید بیمارستا‌هایی که در این شهرستان در اختیار داریم نظیر امام حسین(ع)، مهر و غرضی به بیمارستان‌های آموزشی تبدیل شوند تا بتوانیم بهره‌مندی لازم را در حوزه بهداست و درمان داشته باشیم.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: این ارتقا به آبادانی و گسترش علم در شهرستان ملایر و نیز جنوب استان مثل نهاوند و تویسرکان منجر خواهد شد و پاسخگویی به نیازهای جوانان برای علم‌آموزی در تمامی سطوح از آنجا که مطالبه جدی مردم بوده را محقق می‌کند.

وی با تاکید به اینکه نامه‌نگاری‌ها و مکاتبات صورت گرفته و منتظر پاسخ وزارت بهداشت هستیم تا این مهم به سرانجام برسد عنوان کرد: قول مساعدت در این خصوص داده شده و با اضافه شدن یک رشته تحصیلی منتظریم بقیه رشته‌ها هم به سرانجام برسد و کار را به نتیجه نهایی برسانیم.

آزادیخواه با بیان اینکه ظرفیت خوبی در حوزه پزشکی در ملایر وجود دارد گفت: در حال حاضر دانشگاه آزاد اسلامی هم دانشکده پیراپزشکی را راه‌اندازی کرده و با توجه به استقبال دانشجویان و داشتن متقاضی و از طرفی تشخیص دانشگاه علوم پزشکی بر افزایش رشته‌ تحصیلی که امسال یک رشته پزشکی در ملایر  اضافه شد، ظرفیت ارتقای دانشکده پرستاری در ملایر وجود دارد. 

وی خاطرنشان کرد: با توجه به زیرپوشش بودن جمعیت قابل توجه جنوب استان در حوزه خدمات درمانی و وجود بیمارستان‌ها و فضاهای آموزشی و آزمایشگاهی ارتقای این دانشکده یکی از مطالبات است.

نماینده مردم ملایر در مجلس بیان کرد: در کنار پیگیری موافقت ارتقای دانشکده پرستاری به دانشکده علوم پزشکی تامین تجهیزاتی در راه‌اندازی مرکز آنژیوگرافی ملایر، راه‌اندازی مرکز آنژیوگرافی، ایجاد رشته داروسازی در دانشکده پیراپزشکی ملایر و ... جزو مطالبات بوده است.

پایان پیام/ ۸۹۰۲۶

منبع: فارس
شناسه خبر: 992576