alas
14 بهمن 1401 - 13:47

شهادت ۲۲۴ فلسطینی در سال ۲۰۲۲ / صهیونیست‌ها ۹ فلسطینی را ربودند

منابع فلسطینی از شهادت ۲۲۴ فلسطینی در سال گذشته میلادی و حمله امروز نظامیان صهیونیست به مناطقی از کرانه باختری و بازداشت ۹ فلسطینی خبر دادند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، وزارت بهداشت فلسطین در گزارشی اعلام کرد که در سال گذشته 224 فلسطینی در حملات رژیم اشغالگر صهیونیستی به شهادت رسیدند.

این وزارتخانه در گزارش سالانه خود آورده است که 171 نفر از این افراد در کرانه باختری و 53 نفر هم در نوار غزه شهید شدند.

این وزارتخانه در گزارش سالانه خود در خصوص پیگیری اقدامات خلاف قانون رژیم اسرائیل در حق مردم فلسطین در سال گذشته ، اعلام کرد: 53 نفر از مجموع کل شهدای فلسطین در سال گذشته کودک بودند.

وزارت بهداشت فلسطین با اشاره به اینکه بیش از 10 هزار و پانصد شهروند فلسطینی سال گذشته زخمی شدند، افزود: 38 درصد از مجموع مجروحانی که به ضرب گلوله نیروهای اسرائیلی زخمی شدند، از ناحیه بالاتنه هدف قرار گرفتند و 45 درصد از جراحات نیز ناشی از گلوله بود که عمدی بودن اقدامات اسرائیل را نشان می‌دهد.

براساس گزارش وزارتخانه مذکور، نظامیان صهیونیست سال گذشته 177 حمله را علیه کادرهای پزشکی و پرستاری انجام دادند.

یورش نظامیان صهیونیست به کرانه باختری

نظامیان صهیونیست صبح امروز جمعه به شهرهای مختلف کرانه باختری حمله کردند. نظامیان صهیونیست با یورش به شهرهای جنین و الخلیل و طوباس و نابلس 9 فلسطینی را بازداشت کردند.

ارتش رژیم اشغالگر قدس هر روز به شهرها و روستاها و شهرک‌های فلسطینی نشین کرانه باختری و استان بیت المقدس حمله می‌کنند و دست به سرکوب فلسطینیان می‌زنند.

این سرکوبگری ها و جنایات با هدف خاموش کردن شعله‌های مقاومت وایستادگی در جای جای کرانه باختری صورت می‌گیرد.

دستور« نتانیاهو» برای تعویق در تخریب یک روستای فلسطینی

شبکه عبری زبان «کان» اعلام کرد که «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی تعویق تخریب روستای فلسطینی «خان احمر» در قدس اشغالی را به اطلاع دادگاه عالی این رژیم رسانده است.

منبع مذکور اشاره کرد که این تصمیم کاملا بر خلاف توافق ائتلافی با «اسموتریچ» وزیر دارایی رژیم صهیونیستی است.

این تصمیم نتانیاهو ممکن است به تشدید تنش و اختلافات بین احزاب حاضر در ائتلاف دولتی رژیم صهیونیستی منجر شود.

اعضای کنست رژیم صهیونیستی از حزب لیکود درصدد اعمال فشار بر دولت نتانیاهو جهت تخریب و تخلیه این روستا هستند.

دادگاه اسرائیلی با درخواست انجمن شهرک‌سازی «ریگاویم» که ریاست آن را « اسموتریچ» رهبر حزب صهیونیسم دینی و وزیر دارایی دولت جدید رژیم صهیونیستی بر عهده دارد، موافقت کرده است.

انجمن مذکور خواستار تخریب و تخلیه این روستای فلسطینی‌نشین شده بود.

پایگاه خبری عبری زبان «وای نت» تاکید کرد که بازدید اعضای کنست از روستای «خان احمر» قبل از ارائه پاسخ دولت رژیم صهیونیستی به دادگاه عالی در رابطه با مسئله تخلیه این روستا در فوریه آینده انجام خواهد گرفت.

منبع مذکور اشاره کرد که این مسئله یکی از اصلی‌ترین چالش‌های پیش روی «نتانیاهو» خواهد بود. او در دولت‌های قبلی خود نیز نتوانست حکم تخریب این روستا را اجرا کند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1016745